Sağlığınız için, sağlıklı nesiller için yanınızdayız...

İletişim : 444 26 34
   : (542) 258-67-03

EMBRİYOSKOP PLUS

Tüp bebekte mikroçip uygulamasının en büyük avantajı erkek kısırlığı söz konusu ise, erkek adayının sperm sayısının az olması ve ya yeterli hareketlilikte olmaması durumunda, yumurtayı dölleyecek en kaliteli spermlerin zararsız bir şekilde elde edilmesidir.

Mikroçipli Tüp Bebek Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Tüp bebek tedavisinde öncelikle sorunun doğru tespit edilmesi en önemli aşamadır.
Özellikle mikroçip teknolojisi düşük kalitede sperm üretimi görülen, sperm sayısı ve hareketliliğindeki yetersizlik nedeni ile erkeğe bağlı kısırlık tedavisinde kullanılabilen bir yöntemdir. Bu yöntem en sağlıklı sperm seçimi ilkesine dayandığı için, tedavi süresince ihtiyaç duyulduğunda pek çok ek yöntem ve test ile birlikte de uygulanabilir.

Tüp bebek tedavisi ile gebelik elde etmenin yolu modern uygulamalardan geçiyor. Bebek sahibi olmak isteyen çiftler için daha kaliteli embriyo gelişimi ve transfer için en doğru embriyonun seçilmesini sağlayan Embriyoskop + uygulaması Amerika ve Avrupa’nın seçili merkezlerden sonra ülkemizde Fertillife Tüp Bebek Merkezlerinde uzman ekibimizle beraber sizin hizmetinizde.

EMBRİYOSKOP PLUS NEDİR?

Embriyoskop, anne rahminin sağladığı ortamı bire bir taklit eden, içinde döllenmiş yumurtaların bulunduğu son teknoloji bir cihazdır. Embriyoskop için, mikroskobik kameralar sayesinde embriyonun gelişiminin dışarıdan izlenip takip edilmesini sağlayan kuluçka dolaplarıdır da diyebiliriz. Embriyoskop plus, İstanbul ve Afyon’da bulunan tüp bebek merkezlerimizin sürekli gelişen embriyo görüntülemesini sağlayan, hızlandırılmış kameralı yüksek teknolojili bir inkübatördür. Bir çok klinikte döllenmiş embriyolar günümüzde geleneksel inkübatörlerde

tutulmakta ve embriyologlar günde bir veya iki kez bu embriyoları kontrol edebilmektedir. Bu kontroller kısıtlı zaman içinde embriyoyu rahatsız etmemeye dikkat edilerek yapılmalıdır.

Embriyoskop plus ile bu incelemenin herhangi bir süre yada sayı sınırı yoktur. Kliniğimizde çalışan embriyologlar, bir embriyonun gelişim anını Embriyoskop ekranlarından ayrıntılı olarak izleyebilmektedir. Embriyonun implante olma kabiliyetinde fark yaratabilecek anormallikleri ve hücre bölünmesi gibi gelişimsel kilometre taşlarını daha iyi kontrol edebilmektedir. Bu teknolojik cihaz ile, en sağlıklı embriyoların gelişmesine, sonuç olarak onlar arasındaki en sağlıklı embriyoların transfer edilmesi ile tüp bebek başarı oranları yükselmektedir.

EMBRİYOSKOP PLUS KİMLERE ÖNERİLİR?

•Tekrarlayan gebelik kayıplarında,
• İleri yaş dolayısıyla yumurta rezervi ya da kalitesi düşük olan anne adaylarımıza,
• Tekrar deneme şansı az olan adaylarımıza en doğru embriyoyu seçmek için Embriyoskop Plus önermekteyiz.

Embriyoskop Plus embriyo gelişimi ve kalitesine olumlu katkı sağlayan bir dizi yüksek teknoloji ürünü yeniliğe sahiptir. Bu sayede klasik embriyoskoplardan daha kaliteli embriyo gelişimi sağlar. Aynı zamanda implansyosyon oranı yüksek embriyonun seçiminde kullanılan bir dizi yapay zeka programına sahiptir. Bu programlar sayesinde klinisyen ve embriyolog embriyo seçimi yaparken cihazın bu fonksiyonundan detaylıca faydalanabilirler.

EMBRİYOSKOP PLUS AVANTAJLARI

-Embriyoskop Plus’ın anlık embriyo gözlemleyen kamera sistemi daha az ışıkla ve daha duyarlı, kaliteli resimler veren optik sisteme sahiptir. Yüksek ışık embriyo gelişimine olumsuz etkilere sahip olduğundan bu önemli bir farktır.

-Embriyoskop plus’ın önemli farklarından biri de cihazı içerisindeki embriyoların işlem esnasında dış ortama alınırken sadece ilgili hastanın embriyosu özel kapaktan dışarı alınır diğer hastaların embriyoları bu işlem sırasında dış ortamdan etkilenmez. Kaliteli embriyo gelişimi için en önemli faktörlerden biri olan sabit ve uygun ısı, nem, PH (asilite) bu yolla en yüksek düzeyde korunmuş olur.

-Embriyoskop plus’ın artırılmış hasta kapasitesi 6 hasta yerine aynı anda 15 hastanın embriyolarına ev sahipliği yapar. Her hastanın 16 embriyosunu en güvenli şekilde geliştirirken eski Embriyoskop her hastanın sadece 12 embriyosunu muhafaza edebilir. Artırılmış hasta kapasitesi aynı dönemde daha çok hastanın klinik anlamda embriyoskoptan faydalanmasını sağlayacağından klinik gebelik başarı oranı doğal olarak yükselir.

-Hasta güvenliği için yeni Embriyoskop Plus’ta hastaların embriyolarının konulduğu petriler özel bir barkod sistemi ile insan eli değmeden hazırlandığından embriyoların doğru isim ve doğru numaralandırmayla karıştırılması ihtimali yok edilmiş olur.

Bize Ulaşın..