Sağlığınız için, sağlıklı nesiller için yanınızdayız...

İletişim : 444 26 34
   : (542) 258-67-03

Sizden Gelenler

 

Dear . Dr Fatih Oguc

and staff members

Speaking on the behalf of my beloved wife Dahabo Ibrahim I would like to take this opportunity to express to you my most heartfelt appreciation for not only your skill but your compassion throughout this process. Having been in good health for most of her life finding out she had a Myomectomie and hysterectomy were a very scary diagnosis for her and her family, after consulting with you she felt calm and confident that all would be okay. Your willingness to discuss/explain everything to her and me gave us a sense of peace and enabled her to continue to be strong.

Your skill, knowledge and positive outlook played a major role in her recovering so well and so quickly. I truly feel that not only do she owes her life to you, but that she was blessed to find herself placed in your more than capable hands.

She also appreciated your staff for arranging tests, scheduling appointments and The kindness of all the nurses to her is something she will always treasure. If you could pass on my thanks to all the staff, I would be in your debt.

Actual recovery may be in the hands of God but making a patient believe in recovery lies only in the hands of awesome doctors like you. Thanks for helping her doctor.

Saying “Thank You” seems so insufficient but I can find no words that truly express my feelings appropriately, so I will stick with those two simple words with the hope that you know the depth of emotion and gratitude they contain.

 

Bir ömrün en ıssız yerindeydim, sonra birden çocuklarıma giden yolu seçtim adresi bilmeden çıktım yolculuğuma,  bildiğim her şeyi değiştirdim.  benim için sadece umut ve sevgi  olan bir yolculuğun başlangıcıydı. sanki yeniden dünyaya geldim.
Aklımı, ruhumu, bedenimi teslim ederek  tevekkül ediyorum RABBİME bana yaşattığı her sn için.     sabrı merhameti sevgiyi inancı ve en önemlisi güveni zaman içerisindeki duraklarımda an ve an öğrendiğim herşey için  dua ediyorum ve teşekkür ediyorum RABBİME, oluşturduğu en güzel şey sevgiyi hediye ettiği için bana.

Yaklaşık bu yolculuk 9 Yıldır devam etmekte şükür olsun ki hep iyi şeylerle karşılaştım. Karşılaştığım ve misafir olduğum duraklarda  içimde birikip sertleşen bütün korkularım  tek tek çözüldü. Benim için siyah olan ne varsa yeryüzünde, görmediğim dokunmadığım ama hissettiğim çocuklarım sayesinde beyaza döndü.

Evet kısaca hikayemi anlattım bu duraklardan biride şükürler olsun Sayın Fatih ÖĞÜÇ ve İnanılmaz güzel tatlımı tatlı merhametli şirin embriyo annesi tabiisi Sayın Merve ÖĞÜÇ inanılmaz hoş ve güzel insanlar iyiki yolculuğumda karşıma çıktınız okadar çok şey kattınız ki  bize sonsuz şükranlarımı ve sevgilerimi sizinle paylaşmak bana anlam katıyor. ( tabi ekip inanılmaz harika müthiş insanlar tek tek isimleri yazmadım ama hepinizi çok seviyorum ) gerçekten çok şanslıyım. milyonlarca insana dokunuyorsunuz herkezin gönlünde sevgi ve mucize ışıklar bırakıyorsunuz hepinize sınırsız teşekkür ediyorum iyiki varsınız.

Open chat