Özel Dr.Fatih Öğüç Fertillife Afyon Hastanesi’ne Bebek Dostu Hastane Unvanı Verildi

Bütün bebekler ve çocuklar, sağlıklı olmak ve sağlığını korumak için yeterince beslenme hakkına sahiptir. Emzirme ise, bebeklere ve çocuklara bu hakkı sağlayan en ideal yöntemdir. Hatalı anne sütü uygulamalarının önlenmesi, emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesine yönelik olarak Bakanlığımızca 1991 yılından beri ‘’Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı’’ yürütülmektedir.
Program kapsamında; güncel bilgilerle eğitilmiş sağlık personeli ile gebeliklerinden itibaren anne adaylarını ve anneleri anne sütü ve emzirme konusunda bilgilendiren, bebeklerini nasıl emzirecekleri konusunda yardımcı olan sağlık kuruluşlarımız ‘’Bebek Dostu ‘’unvanı almaktadır.

2011 yılında Altın Bebek Dostu İl unvanı almış olan ilimizde yapılan değerlendirmeler sonucunda Bebek Dostu Hastane unvanı almaya hak kazanan, Özel Dr. Fatih ÖĞÜÇ Fertillife Afyon Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Fatih Öğüç, hastane yetkilileri ile beraber İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Serhat Korkmaz’ı makamında ziyaret etti. Sağlık Müdürü Korkmaz Bebek Dostu Hastane Plaketini Öğüç’ e takdim ederek böyle güzel bir çalışmanın içinde yer almalarından ve konu ile ilgili takdire değer çabalarından duyduğu memnuniyeti dile getirip bundan sonraki çalışmalarında başarılar diledi.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al
Bize Ulaşın..